ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

تعریف ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سازه ای است که از سه لایه تشکیل شده است: یک هسته کم چگالی و یک لایه نازک پوستی که به هر طرف متصل است.ساندویچ پانل در برنامه های کاربردی استفاده می شود که ترکیبی از استحکام ساختاری بالا و وزن کم مورد نیاز است. از ساندویچ پانل ها در اکثر سالن ها و تمامی مکان های عمومی و یا خصوصی می توان استفاده نمود.در اکثر بیمارستان ها ،سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی در اکثر ویلاها و مناطق مسکونی ،مدارس و درمانگاه های سیار در اکثر انبار ها و سالن ها در سالن های ورزشی سالن های صنعتی ، بخشی از بیمارستان ها ، به عنوان سقف کاذب منزل شما ، برای ایجاد مکان سر پوشیده و همچنین برای ایجاد کانتینر و کانکس از ساندویچ پانل استفاده می شود.

 نمونه ای از ورق کامپوزیت است قدرت و سبک این تکنولوژی باعث محبوبیت و گسترش آن می شود. تطبیق پذیری آن به این معنی است که پانل ها دارای کاربردهای فراوانی هستند و به شکل های مختلفی وارد می شوند: مواد هسته و پوست می توانند به طور گسترده ای متفاوت باشند و هسته ممکن است یک لانه زنبوری یا یک پرکننده جامد باشد. پانلهای محصور به نام کاستی نامیده می شوند

ساندویچ پانل

مزایای استفاده ساندویچ پانل

نوعی از مصالح ساختمانی نوین بوده که از چند لایه مرکب ساخته شده است. مزایای فراوان آن نسبت به مصالح سنتی سبب محبوبیت کاربرد این نوع برای پوشش دیوار و سقف انواع ساختمان ها شده است.

عایق حرارتی، برودتی، رطوبتی و صوتی
مقاوم بودن در برابر زلزله
صرفه جویی در هزینه
صرفه جویی در زمان
سبک بودن وزن نسبت به مصالح سنتی
تنوع در رنگ
بهداشتی و ضد باکتری بودن
موارد کاربرد ساندویچ پانل

ضخامت و نوع آن بر اساس نوع کاربرد آن متفاوت است.برخی از موارد پر کاربرد عبارتند از:

ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار و سقف های کارخانجات و ساختمان های صنعتی
ساختمان های مسکونی و ویلایی
اتاق پیش ساخته و اضافه بنا در محوطه، تراس و پشت بام
ساخت انواع سوله و انبار
ساخت انواع سردخانه
ساخت فضاهای موقتی، کانکس و کیوسک های نگهبانی
و موارد مختلف دیگر

کاربرد ساندویچ پنل

از ساندویچ پانل ها در اکثر سالن ها و تمامی مکان های عمومی و یا خصوصی می توان استفاده نمود.در اکثر بیمارستان ها ،سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی در اکثر ویلاها و مناطق مسکونی ،مدارس و درمانگاه های سیار در اکثر انبار ها و سالن ها در سالن های ورزشی سالن های صنعتی ، بخشی از بیمارستان ها ، به عنوان سقف کاذب منزل شما ، برای ایجاد مکان سر پوشیده و همچنین برای ایجاد کانتینر و کانکس از ساندویچ پانل استفاده می شود.

ساندویچ پانل ها بطور کلی در تمامی مکان هایی از قبیل مسکونی و غیر مسکومی و یا سوله و سازه های فضایی و کارخانه جات ها نصب و استفاده می شود

دلایل استفاده از ساندویچ پنل

در زیر به چند مورد دلایل استفاده از ساندویچ پانل ها اشاره نموده ایم که می تواند شما را هرچه بیشتر با کاربرد این عایق آشنا سازد :

سبک بودن در مقایسه با سایر مصالح موجود
عایق صوتی بسیار مناسب
قابلیت انعطاف‌پذیری بالا
عایق بسیار قوی برای صرفه جویی در انرژی
نصب و راه اندازی آسان و در مدت زمان کوتاه
مقاومت زیاد در برابر مخاطراتی مانند زلزله
بصرفه بودن و قیمت بسیار پایین تر نسبت به سایر مصالح
استفاده جهت معماری هایی با طرح های خاص
سبک بودن ساندویچ پانل
انواع رنگبندی برای هر سلیقه
قابلیت شستشوی سریع و آسان

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند