نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل – از آن جایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب ساندویچ پانل مورد توجه قرار گیرد:

  • اتصال ساندویچ پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلی‌متر صورت پذیرد.
  • درز بندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد.
  • جهت کاهش پرت پانل‌ها به محل قرار گیری پانل‌ها، فاصله بین ستون‌ها، ارتفاع پانل‌ها و … توجه شود.
  • جهت نصب پانل‌ها از پیچ واشر دار مخصوص استفاده گردد.
  • همچنین به گام و ارتفاع پیچ‌ها هم توجه شود.

لوازم جانبی بخش مهمی از نصب ساندویچ مناسب هستند. در پیشنهاد شرکت طیف وسیعی از لوازم جانبی مختلف وجود دارد که با هم یک سیستم مونتاژ کامل را ایجاد می کنند. فلزی فلزی، مهر و موم، پیچ، پرچ، نوار های ویژه فقط چند نمونه از نمونه محصول ما است.

در مرحله اول، شما نیاز به تعمیر پانل را به ساخت و ساز حمایت. برای انجام این کار، پیچ های مخصوص لازم است. از آنجایی که انواع زیادی در بازار وجود دارد، توصیه نمی کنیم از آنها استفاده کنید و تنها با در نظر داشتن قیمت یا قیمت آنها قضاوت کنید. فقط پیچ های تخصصی که ما توصیه می کنیم اختصاص داده شده و مطابق با الزامات پانل های ساندویچ ما است.

ثانیا، شما نباید پانل ها را فقط بر روی ساخت و ساز بچرخانید. فلز مورد نیاز نه تنها برای بهبود نهایی ساختمان است، بلکه عمدتا برای پوشش لبه های باز شده و همچنین مفاصل با پنجره ها، درها و غیره. حفاظت در برابر باد، باران یا برف همان اهمیت دارد که اضافه کردن لمس نهایی به زیبایی دارد.

ما تمام لوازم جانبی را آماده کردیم که به صورت پلاستیکی به صورت پلاستیکی به کار گرفته شود. با استفاده از لوازم جانبی دیگر که توسط شرکت تحویل داده نمی شود خطر عدم هماهنگی و ممکن است خطرناک باشد.

چه نوع مواد یک پانل ساندویچ است؟
نکات نصب
توصیه های فنی
واکنش آتش چیست؟
آیا امکان نصب پانل های ساندویچ بدون استفاده از لوازم جانبی اختصاصی وجود دارد؟
آیا امکان پانل ساندویچ با سطح ساده وجود دارد؟
چگونه پانل ها در برابر باد و باران رفتار می کنند؟
چگونه EPS پانل تشکیل شده است؟
تفاوت PUR و EPS پانل چیست؟
یک برنامه اصلی برای پانل های ساندویچ در پوشش های فلزی چیست؟
کدام پارامترها هنگام انتخاب پانل ساندویچ مهم هستند؟
چگونه پانل ساندویچ فلزی روبرو می شود؟
چگونه پانل PUR تشکیل شده است؟

سيستم پانل يک ساختار ساختمانی باربر می‌باشد كه استحكام سازه‌ای خود را همواره از تركيب فولاد و بتن بدست می‌آورد و بسان یک قطعه بتن آرمه عمل می‌كند و نقش لايه پلی استايرن داخلی، به عنوان قالب و عايق حرارت و صوت می‌باشد. و از آن می‌توان به عنوان ديوارهای بيرونی و پارتيشن در اسكلت‌های فولادی و بتنی، ديوارهای حائل، استخرها، موانع عبور صدا و ساختمان‌های صنعتی و اداری استفاده كرد.
پس از نصب، يک لايه بتن مخصوص به قطر ۵۰ – ۳۵ ميلی‌متر به طرفين پانل پاشيده می‌شود، كه در نتيجه ساختار و تركيب بتنی بسيار محكمی را تشكيل می‌دهد كه روی اين لايه بتنی متوان در پايان كار عمليات نازک كاری اجرا كرد.
ابتدا آرماتورهای انتظار مطابق پلان معماری ساختمان در كف بتنی كه قبلا بر اساس پلان فونداسيون ايجاد شده كار گذاشته می‌شود و كار ايزولاسيون رطوبتی انجام می‌شود.
برش پانل طبق پلان معماری و جدول برش انجام می‌شود، پانل‌ها به آسانی به اشكال مورد نياز برش داده می‌شوند.

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

نصب پانل‌ها از گوشه ساختمان شروع می‌شوند تا استحكام و سختی لازم را به ساختمان در حال احداث دهد پانل‌ها با اتصالات شبكه‌ای از دو طرف به هم بسته می‌شوند.
پانل‌ها در محل قرارگيری خود، بسته به شرايط محل احداث ساختمان با چوب بست، يا ابزار مشابه نگهداری می‌شوند. اين چوب بست‌ها در سمتی كه عميات بتن پاشی آخر اجرا می‌شود، كار گذاشته می‌شود.
محل قرار گيری درها و پنجره‌ها طبق پلان معماری ساختمان، قبل از بتن پاشی بريده می‌شود. سپس گوشه پنجره يا در، توسط اتصالات شبكه تقويت می‌شوند.

نصب ساندویچ پانل

کاهش هزینه ها

برای کاهش در هزینه های اجرای سازه با انواع ساندویچ پانل روش های زیادی وجود دارد. مثلا می توانید در نصب ساندویچ پانل مورد نظر به جای اینکه از ورق های فلزی در دو طرف آن استفاده کنید ، با این کار قطر ساندویچ پانل تان کم می شود. و همین باعث می شود هزینه کمتری را صرف اجرای سازه خود با ساندویچ پانل های مورد نظر خود کنید .

موارد دیگر

همچنین ساندویچ پانل ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد ازجمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی ، سازه فضایی ، انبار و بار انداز، مجتمع های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی،ساختمان های اداری  و تجاری و کلیه سازه ها و ساختمان ها با کاربردهای گوناگون میباشد.

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند