نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل در پروژه های شرکت ماموت گروپ توسط تیم تخصصی و بالاترین استاندارد های جهانی صورت می گیرد. لوازم جانبی بخش مهمی از فرایند نصب مناسب ساندویچ پانل هستند. در پیشنهادات شرکت طیف وسیعی از لوازم جانبی مختلف وجود دارد که با هم یک سیستم مونتاژ کامل را ایجاد می کنند.

چند نکته قبل از آغاز پروژه نصب ساندویچ پانل ها لازم و ضروری است که به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد و به ترتیب طبق موارد زیر انجام گیرد.

  • نقاط اتصالی ساندویچ پانل ها باید در هر قسمت به اندازه 1 تا 2 میلی متر ضخامت داشته باشد.
  • پوشش درزها و آب بندی پانل‌ ها توسط چسب پلی یورتان انجام شود.
  • اندازه گیری دقیق فاصله محل قرار گیری پانل‌ها، ستون‌ها، باعث کاهش پرت محصولات می شود.
  • جهت نصب پانل‌ها از پیچ واشر دار مخصوص استفاده گردد.
  • توجه به گام و ارتفاع پیچ‌ها

سيستم پانل يک ساختار ساختمانی باربر می‌باشد. استحكام سازه‌ ای خود را همواره از تركيب فولاد و بتن بدست می‌آورد و بسان یک قطعه بتن آرمه عمل می‌كند. نقش لايه پلی استايرن داخلی، به عنوان قالب و عايق حرارت و صوت می‌باشد. و از آن می‌توان به عنوان ديوارهای بيرونی و پارتيشن در اسكلت‌های فولادی و بتنی، ديوارهای حائل، استخرها، موانع عبور صدا و ساختمان‌های صنعتی و اداری استفاده كرد.
پس از نصب، يک لايه بتن مخصوص به قطر ۵۰ – ۳۵ ميلی‌متر به طرفين پانل پاشيده می‌شود. كه در نتيجه ساختار و تركيب بتنی بسيار محكمی را تشكيل می‌دهد كه روی اين لايه بتنی متوان در پايان كار عمليات نازک كاری اجرا كرد.
ابتدا آرماتورهای انتظار مطابق پلان معماری ساختمان در كف بتنی كه قبلا بر اساس پلان فونداسيون ايجاد شده كار گذاشته می‌شود و كار ايزولاسيون رطوبتی انجام می‌شود.
برش پانل طبق پلان معماری و جدول برش انجام می‌شود، پانل‌ها به آسانی به اشكال مورد نياز برش داده می‌شوند.

مراحل نصب ساندویچ پانل

در مرحله اول، برای نصب پانل باید از پیچ های مخصوص استفاده گردد. از آنجایی که انواع زیادی در بازار وجود دارد، توصیه می کنیم با بررسی کیفیت هر کدام از آنها تصمیم به استفاده از آنها نمایید. ثانیا، شما نباید پانل ها را فقط بر روی ساخت و ساز بچرخانید. فلز مورد نیاز نه تنها برای بهبود نهایی ساختمان است، بلکه عمدتا برای پوشش لبه های باز شده و همچنین مفاصل با پنجره ها، درها و غیره. حفاظت در برابر باد، باران یا برف همان اهمیت دارد.

سوالاتی که قبل از نصب ساندویچ پانل باید اختصاص داد:

آیا ساندویچ پانل ضد آتش است؟
آیا امکان نصب پانل های ساندویچ بدون استفاده از لوازم جانبی اختصاصی وجود دارد؟
آیا امکان نصب پانل ساندویچی با سطح ساده وجود دارد؟
چگونه پانل ها در برابر باد و باران رفتار می کنند؟
چگونه EPS پانل تشکیل شده است؟
تفاوت PUR و EPS پانل چیست؟
یک برنامه اصلی برای ساندویچ پانل در پوشش های فلزی چیست؟
کدام پارامترها هنگام انتخاب پانل ساندویچ مهم هستند؟

نصب پانل‌ها از گوشه ساختمان شروع می‌شوند تا استحكام و سختی لازم را به ساختمان در حال احداث دهد پانل‌ها با اتصالات شبكه‌ای از دو طرف به هم بسته می‌شوند.
پانل‌ها در محل قرارگيری خود، بسته به شرايط محل احداث ساختمان با چوب بست، يا ابزار مشابه نگهداری می‌شوند. اين چوب بست‌ها در سمتی كه عميات بتن پاشی آخر اجرا می‌شود، كار گذاشته می‌شود.
محل قرار گيری درها و پنجره‌ها طبق پلان معماری ساختمان، قبل از بتن پاشی بريده می‌شود. سپس گوشه پنجره يا در، توسط اتصالات شبكه تقويت می‌شوند.

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

کاهش هزینه ها نصب ساندویچ پانل

برای کاهش در هزینه های اجرای سازه با انواع ساندویچ پانل دیواری روش های زیادی وجود دارد. مثلا می توانید در نصب ساندویچ پانل مورد نظر به جای اینکه از ورق های فلزی در دو طرف آن استفاده کنید. با این کار قطر ساندویچ پانل تان کم می شود. و همین باعث می شود هزینه کمتری را صرف اجرای سازه خود با ساندویچ پانل های مورد نظر خود کنید.

همچنین ساندویچ پانل ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد ازجمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی ، سازه فضایی ، انبار و بار انداز، مجتمع های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی،ساختمان های اداری  و تجاری و کلیه سازه ها و ساختمان ها با کاربردهای گوناگون میباشد.

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند