فروش و نصب ساندویچ پانل

فروش و نصب ساندویچ پانل

فروش و نصب ساندویچ پانل

فروش و نصب ساندویچ پانل

از آن‌جایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب ساندویچ پانل مورد توجه قرار گیرد:

– در نصب ساندویچ پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلی‌متر صورت پذیرد.

– درز بندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد.

– جهت کاهش پرت پانل‌ ها به محل قرار گیری پانل‌ها، فاصله بین ستون‌ها، ارتفاع پانل‌ها و … توجه شود.

– جهت نصب ساندویچ پانل از پیچ واشر دار مخصوص استفاده گردد. همچنین به گام و ارتفاع پیچ‌ها هم توجه شود.

سيستم پانل يک ساختار ساختمانی باربر می‌باشد كه استحكام سازه‌ای خود را همواره از تركيب فولاد و بتن بدست می‌آورد و همانند يک قطعه بتن آرمه عمل می‌كند و نقش لايه پلی استايرن داخلی، به عنوان قالب و عايق حرارت و صوت می‌باشد. و از آن می‌توان به عنوان ديوارهای بيرونی و پارتيشن در اسكلت‌های فولادی و بتنی، ديوارهای حائل، استخرها، موانع عبور صدا و ساختمان‌های صنعتی و اداری استفاده كرد.

نحوه نصب ساندویچ پانل دیواری:

قبل از جا زدن (چفت کردن پانل‌های دیواری) موارد زیر مورد اهمیت است:

برای حصول اطمینان از آب بندی‌های لازمه، در محل چفت شدن پانل‌ها قبل از چفت کردن پانل‌ها، محل درز پانل‌ها با اسپری پلی یورتان پر شده و سپس پانل دیگر قبل از پف کردن کامل پلی یورتان جا زده می‌شود این کار باعث می‌شود:

الف: آب بندی پانل‌ها در محل اتصال به هم زیادتر باشد.

ب: چسبندگی پانل‌ها به هم در محل درز زیادتر شود.

ج: تبادل حرارتی در محل اتصال بسیار کم‌تر گردد.

 

نصب ساندویچ پانل
نشیمنگاه پانل‌ها “طولی و عرضی” در محل اتصال به شاسی یا ساختمان توسط ناودانی‌های مخصوص با ضخامت ۱.۵ یا ۲ میلی‌متر یا بیشتر “بستگی به ضخامت و طول پانل مورد استفاده” است. نحوه اتصال این ناودانی‌ها به شاسی فولادی توسط پرچ با فواصل ۲۵ الی ۳۰ سانتی‌متر انجام می‌گیرد و در موارد استفاده روی بتن و… از تفنگی مخصوص به نام میخ کوب زن چاشنی دار استفاده می‌شود. اما استفاده از میخ کوب زن روی قطعات فولادی توصیه نمی‌شود. لازم به ذکر است قبل از جازنی پانل‌ها در داخل ناودانی‌ها بهتر است داخل ناودانی‌ها هم با اسپری پلی یورتان عایق کاری گردد.

نصب ساندویچ پانل

 

فروش و نصب ساندویچ پانل

در نصب به این موارد توجه کنید:

  • به نحوه قرارگیری نر و مادگی پانل‌ها جهت آب بندی دقت شود
  • استفاده از پیچ واشر دار مخصوص
  • استفاده از چسب جهت عایق کاری

 

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند