آبرو گالوانیزه

آبرو گالوانیزه

آبرو گالوانیزه چیست؟ سوالی کلی است زیرا آبرو یا گاتر به مفهوم کانال‌های پیش ساخته آب به همراه ابزار دیگری نظیر فلاشینگ و آبرو گالوانیزه معنی خاص خودش را می‌یابد. مانند آبرو یا گاتر ورق فلاشینگ، تعریف فلاشینگ در بخش‌های قبلی آورده شده است. که برای آب بندی و زیبایی ساختمان‌ها و برای پوشش سقف‌های شیروانی شکل و پشت بام‌ها که در انواع مختلف ورق‌های روغنی و گالوانیزه با ضخامت‌های مختلف دلخواه تولید می‌شوند. فلاشینگ‌ها در ساندویچ پانل‌ها خصوصاً ساندویچ پانل‌ دیواری و ساندویچ پانل‌ سقفی نیز استفاده می‌شوند. و در این بحث فقط به مفهوم و استفاده از آبرو یا گاتر (Gutter) می‌پردازیم.
آبرو گالوانیزه

کاربرد آبرو گالوانیزه:

زمانی که نعمت و رحمت الهی باران و برف روی سقف‌ها می‌بارد. آب حاصل از این حوادث طبیعی در یک جا جمع شده و مشکلات فراوانی را برای ساکنان آن مکان فراهم می‌آورد. که می‌تواند تبعات اقتصادی و مالی زیان آوری برای خانواده‌ها پدید آورد. که این کاربرد گاترها ضروری به نظر می‌رسد. بنابراین برای جلوگیری از ریزش و جمع شدن آب و جهت هدایت آب‌های باران و برف که روی سقف‌ها جمع می‌شوند از آن استفاده خواهد شد.کاربرد دیگر این محصول را می‌توان در یک مجرای باریک یا یک داکت مشاهده کنیم. که آب باران از پشت بام یک ساختمان جمع می‌کند و به سمت خارج از سقف ساختمان هدایت می‌کند. در کنار خیابان‌ها هم می‌توان از این محصول استفاده کرد که به تمیزی خیابان و دور کردن آب از خیابان و هدایت آن به سمت فاضلاب‌ها می‌انجامد. یک وسیله کم عمق در زیر لبه سقف برای هدایت آب باران ثابت می‌شود که لوله مانند و مجرای آب هم هست. این آبرو، گاتر(Gutter) یا کانال های پیش ساخته آب یا ناودان که برای هدایت و جمع آوری آب جمع شده است در سطوح سقف‌های شیروانی و شیب دار به کار برده می‌شود.

آبرو گالوانیزه:

گالوانیزه به صورت کانال هلالی شکل یا چهارگوش جهت جلوگیری از ریزش مستقیم برف و آب به زمین بروی سازه‌های شیب دار و سوله‌ها با ضخامت و ابعادهای گوناگون، مطابق با اقلیم و شرایط آب و هوایی همان منطقه طراحی واجرا می‌گردد.
باید توجه داشت که آبروهای گالوانیزه با ضخامت‌های ۰/۵۰میلی‌متر و ۰/۶۰ میلی‌متر و ۰/۷۰ میلی‌متر را می‌توان به صورت هلالی یا قوسی نورد شده نصب و اجرا نمود. لذا ورق‌های آبرو گالوانیزه با ضخامت‌های بیشتر از ۰/۷۰ میلی‌متر که نسبتاً ضخیم‌تر می‌باشند می‌بایست ابتدا با در نظر داشتن فاصله‌ی پرلین‌های سازه و با رعایت درصد شیب مناسب در کارگاه‌های برش و خم کاری به صورت چهار گوش ساخته شود.

آبرو ناودان

آبرو – ناودان – ابزاری است که جهت جمع آوری آبی که بر روی سقف شیروانی ریخته می شود بکار می رود.  در سه طرح لندنی ، فیتیله ای و جعبه ای تولید می گردد.
گروه ماموت متخصص در تولید انواع تجهیزات شیروانی و اجرای انواع سقف های شیروانی آماده ارائه خدمات ذیل به مشتریان محترم خود می باشد:
تولید و فروش انواع آبرو – ناودان- از ورق گالوانیزه و گالوانیزه رنگی با ضخامت ۰/۴ میل تا ۰/۶ میل در طرح فیتیله ای با طول های ۲ و ۲/۵ متری
تولید و فروش انواع آبرو لندنی از ورق گالوانیزه از ضخامت ۰/۴ تا ۵ میل در طول های دلخواه تا ۳ متر و ورق گالوانیزه رنگی از ضخامت ۰/۴ میل تا ۰/۶ میل در ابعاد ۲ و ۲/۵ متری
تولید و فروش انواع آبرو جعبه ای گالوانیزه از ضخامت ۰/۷ میل تا ۵ میل در ابعاد دلخواه و طرح های متنوع باز ، قائمه و گلدانی
تولید و عرضه انواع ورق های شیروانی در طرح های کرکره سینوسی ، ذوزنقه ، شادولاین و طرح سفال پالرمو و ژنوا

کاربرد آبرو یا گاتر

برای جواب به سوال آبرو چیست (Gutter) که مفهوم دیگر آن کانال های پیش ساخته آب است ، باید بگوییم زمانی که نعمت و رحمت الهی باران و برف روی سقف ها می بارد ، آب حاصل از این حوادث طبیعی در یک جا جمع شده و مشکلات فراوانی را برای ساکنان آن مکان فراهم می آورد که می تواند تبعات اقتصادی و مالی زیان آوری برای خانواده ها پدید آورد ، کاربرد آبرو یا گاتر ضروری به نظر می رسد بنابراین برای جلوگیری از ریزش و جمع شدن آب و جهت هدایت این آب های باران و برف که روی سقف ها جمع می شوند از آبرو یا گاتر(Gutter) یا کانال های پیش ساخته آب استفاده خواهد شد . کاربرد آبرو یا گاتر را می توانیم در یک مجرای باریک یا یک داکت ببینیم که آب باران را از پشت بام یک ساختمان جمع می کند و به سمت خارج از سقف ساختمان هدایت می کند . در کنار خیابان ها هم می توان از آبرو یا گاتر یا مجرای آب یا آب بر استفاده کرد که به تمیزی خیابان و دور کردن آب از خیابان و هدایت آن به سمت فاضلاب ها می انجامد . یک وسیله کم عمق در زیر لبه سقف برای هدایت آب باران ثابت می شود که لوله مانند و مجرای آب هم هست. این آبرو ، گاتر(Gutter) یا کانال های پیش ساخته آب یا ناودان که برای هدایت و جمع آوری آب جمع شده است در سطوح سقف های شیروانی و شیبدار به کار برده می شود .

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند