فلاشینگ

فلاشینگ ساندویچ پانل چیست؟

فلاشینگ ساندویچ پانل برای آب بندی و زیبا کردن ساختمان‌ها, پوشش دادن سقف‌های شیروانی شکل و پشت بام‌ها به کار می‌رود. این ابزار، جهت آب بندی نمای یک سازه و مخفی نمودن آن در یک ساختمان استفاده می‌شود. این پوشش برای زاویه‌های خاص در ساختمان و زیبا نمودن آن به کار می‌ورد و هم جنس ساندویچ پانل‌ها تولید می‌شود برای زاویه‌های راس خط (خط الراس) با گام ساندویچ پانل (به طور مثال ساندویچ پانل سقفی) تولید می‌شود.

یکی از کاربردهای این ابزار در بخش‌های درز می‌باشد و از آن‌ها به عنوان درپوش نیز می‌توان استفاده کرد، از آن‌ها برای لبه پنجره‌ها هم استفاده می‌شود، این پوشش در ابعاد و طرح‌های مختلف به متدهای خم کاری، جوشکاری، برش کاری ساخته می‌شود و روی سطح‌های رو باز ساختمان‌ها نصب می‌شوند.

فلاشینگ

فلاشینگ تاج

مواد مصرفی فلاشینگ (Flashing) :

۱-  ورق سیاه روغنی
۲-  ورق گالوانیزه
۳-  ورق استن لس استیل
۴-  ورق رنگی
۵-  رنگ کوره ای و یا الکترواستاتیک
۶-  پرچ
۷-  الکترود

مزایای استفاده

از مزیت‌های آن، می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 1. مخفی کردن خرپا در شیروانی
 2. عدم امکان پیچش باد که ممکن است باعث کندن ورق‌های شیروانی شود
 3. به وجود آوردن زیبایی در سقف شیروانی
 4. آب بندی سقف شیروانی
 5. استفاده از آن‌ها در قطعات پیش ساخته ساختمان‌ها
 6. استفاده از انواع فلاشینگ نما (نمای شیروانی)، قرنیز، دیوار و پنجره (اسامی دیگر فلاشینگ نما سقف شیروانی ابرویی، قابی و پیشانی است)

فلاشینگ (Flashing)  ابزاری جهت کاور نمودن سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام است که مانع از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان می شود .

فلاشینگ نما ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود. این ابزار با توجه به اهداف طراح، طرح و پروفیل فلاشینگ و وظیفه و عملکرد آن از انواع مختلفی از ورق های روغنی، سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی در ضخامت های دلخواه قابل تولید است.

برای استفاده از فلاشینگ (Flashing) در سقف های شیروانی معمولاً این ابزار بر روی آخرین پروفیل سازه شیروانی جوش ( یا پرچ) شده و در زیر ورق های شیروانی قرار می گیرد.

معمولاً نمای شیروانی بر روی آخرین پروفیل جوش شده و ورق های شیروانی بر روی آن قرار می گیرد. نمای شیروانی در طرح های متنوعی قابل تولید و عرضه می باشد. با توجه به نوع خرپا و سازه و ارتفاع مفیدی که از نمای شیروانی انتظار می رود و همچنین با توجه به نوع نما از سایزها و طرح های متنوع می توان استفاده نمود.

کاربرد و نحوه استفاده

قطعات جانبی برای نصب ساندویچ پانل‌ها را فلاشینگ ساندویچ پانل می‌گویند. برای نصب ساندویچ پانل‌ها از از این ابزار استفاده می‌شود که نیازمند پروفیل‌های مختلف از جنس ورق ساندویچ پانل است، از ساندویچ پانل‌ها برای مخفی کردن خرپای شیروانی و ایجاد زیبایی در سازه‌ها مخصوصا شیروانی و آب بندی آن استفاده می‌شود که انواع مختلفی را شامل می‌شود و  انواع مختلف آن در بخش‌های دیگر به اختصار شرح داده خواهد شد که می‌تواند فلاشینگ پنجره، پشت بام، طرح دار، زاویه دار، تاج، زیر تاج، رایزر و… باشد.

ورق فلاشینگ (Flushing Sheet)

ورق فلاشینگ ماموت

ورق فلاشینگ جهت کارهایی مثل کاور نمودن شیروانی ، قرنیز پنجره و پشت بام و جهت اب بندی و زیباسازی و درزبندی ساختمان است تا مانع ریزش اب بر روی دیوار های ساختمان شود و به عنوان قطعات جانبی مورد استفاده قرار میگیرد

انواع ورق فلاشینگ:
فلاشینگ تاج
فلاشینگ زیرتاج
زوایه دارکج
فلاشینگ پنجره
فلاشینگ پشت بام
فلاشینگ طرح دار
فلاشینگ ورق کاری

مراحل تولید:
ابتدا ضخامت و نوع ورق را براساس نیاز مشتری انتخاب میکنند سپس ورق را در طول و عرض مختلف با دستگاه اتوماتیک بریده و توسط دستگاه مخصوص در زاویه های مختلف خم میکنند و در اخر آماده برای نصب است

1 Comment

 • آلاچیق چوبی Posted مارس 21, 2018 3:00 ق.ظ

  سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم
  از وبسایت ما دیدن کنید

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند