ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها کاربردهای گوناگونی در صنایع مختلف از جمله صنایع تولیدی، کشاورزی، مرغداری، نظامی، شیمیایی، مراکز صنعتی، پلیسی، امداد و نجات، هوافضا و هسته ای کاربرد دارند دارد. ضخامت و نوع آن بر اساس نوع کاربرد آن متفاوت است که برخی از مهم ترین موارد کاربرد این محصول عبارتند از:
1. ساخت کانکس شامل کانکسهای ثابت و متحرک، کانکس های یخچال دار ثابت و متحرک، سردخانه ها، کمپ های اسکان موقت و کانتیرها
2. سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار، سوله های صنعتی، سازه‌های سبک
3. مجتمع های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی
4. ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و ویلایی، اضافه بنا در محوطه، تراس و پشت بام
5. ساخت استودیوهای صدا برداری
6. عایق سازی دیوارها
7. ماکت و کاردستی و تابلو اعلانات
8. ساخت دکور و فضاسازی‌های موقت
9. ساخت احجام و مدل های بزرگ و بسیار بزرگ
10. برای فضاسازی و تبلیغات شهری که از پوشش های پلیمری برای حفاظت برابر شرایط محیطی و UV استفاده می شود.
11. ساخت انبار و سیلو
12. سقف آلاچیق

ساندویچ پانل

 مزایای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سازه ای است که از سه لایه تشکیل می شود: یک هسته کم چگالی و یک لایه نازک پوستی که به هر دو طرف آن متصل است. استحکام ساختاری بالا و وزن کم این محصول مزایای بیشماری را به ارمغان آورده که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عایق حرارتی، برودتی، رطوبتی و صوتی
 • مقاوم بودن در برابر زلزله
 • صرفه جویی در هزینه
 • صرفه جویی در زمان
 • سبک بودن وزن نسبت به مصالح سنتی
 • تنوع در رنگ
 • بهداشتی و ضد باکتری بودن
 • تحویل و نصب سریع و آسان
 • غیر قابل اشتعال (دیرسوز)
 • قابلیت شستشو و بهداشتی
 • زیبایی، اطمینان و مقرون به صرفه بودن

مشخصات فنی ساندویچ پانل های ماموت

ساندویچ پانل ماموت

ساختار ساندویچ پانل ماموت اینگونه است که از دو طرف به دو لایه (ورق های پوششی) محدود شده است و در وسط آن یک لایه عایق (هسته ساندویچ پانل) قرار دارد (همانند یک ساندویچ خوردنی که نان آن مواد غذایی را احاطه کرده است) این ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری ماموت در ضخامت های ۱۰ ، ۸ ، ۶ ، ۵ ، ۴ ، ۳ ، ۱۲٫۵ ، و ۱۵ سانتی متر و عرض ۱٫۱۶ متر و عرض مفید ۱٫۱۴ و پانل های سقفی ماموت در ضخامت های مختلف ۱۰ ، ۸ ، ۶ ، ۵ ، ۴ ، ۳ ، ۱۲٫۵ ، و ۱۵ سانتی متر و عرض ۱٫۰۸ متر است و طول متغیر بر حسب سفارش مشتری تولید می گردد( حداقل طول ۲ متر و حداکثر طول ۱۳ متر است)

جنس ورق های پوششی

 1. ورق آلوزینک پیشرنگ شده با ضخامت ۰٫۵ میلی متر در رنگ های متنوع و از نوع سوپر پلی استر کوره ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرونی و هفت میکرون رنگ پرایمر کوره ای در قسمت داخلی در محل اتصال ورق با فوم (چسبندگی فوم به ورق)
 2. ورق گالوانیزه پیشرنگ شده به ضخامت ۰٫۵ میلی متر در رنگهای متنوع و از نوع سوپر پلی استر کوره ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرونی و ۷ میکرون رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم (چسبندگی فوم به ورق)

  مشخصات انواع ساندویچ پانل های ماموت

مشخصات فنی ساندویچ پانل ماموت

مشخصات فنی ساندویچ پانل ماموت

عملکرد ساندویچ پانل در مقابل آتش

ساندویچ پانل ها به تنهایی آتش سوزی را شروع نمی کنند و جایی که این سیستم ها در گسترش آتش سوزی دست داشته اند، آتش اغلب در مناطقی با ریسک بالا مانند مناطق پخت و پز شروع می کند که در نتیجه مدیریت ریسک ، پیشگیری و جلوگیری ضعیف آتش سوزی گسترش می یابد. پیشگیری از اشتعال و مهار گسترش آتش سوزی اولیه بسیار مهم است. ارزیابی ریسکی خاص و دقیق با جزئیات بسیار حیاتی است. از آنجا که سطوح بالایی از مدیریت ریسک قابل دستیابی نیست، به دلیل ماهیت فرآیندهای کسب و کار مورد بررسی و یا کیفیت مدیریت نشان داده شده و خطر آتش سوزی بالا است، استفاده از سیستم های پانل با ویژگی های عملکرد حریق بالا باید در نظر گرفته شود.

حتی همه ساندویچ پانل ها حاوی هسته قابل اشتعال نیستند. پانل های ساندویچ حاوی یک هسته قابل اشتعال، خطر آتش سوزی ایجاد نمی کنند. آنها نیاز به مقدار قابل توجهی از منبع احتراق برای گسترش آتش دارند. همه مواد قابل احتراق مورد استفاده در ساخت ساندویچ پانل ها عملکرد ضعیف در مقابل آتش را ندارند .

ساندویچ پانل نسوز

کاربردهای معمول برای سیستم های ساندویچ پانل عبارتند از:

 • روکش های بیرونی

این روکش ها برای ساختمان های یک و گاهی چند طبقه استفاده می شود. پلی اورتان شایع ترین عنصر هسته ای است که برای این برنامه استفاده می شود. ساندویچ پانل ها به صورت بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند تا بارهای باد و همچنین هوای فشرده را تحمل کنند. نمونه های بسیار کوچکی از پوشش های بیرونی وجود دارد که علت گسترش شدید آتش در مقایسه با پوشش های عایق بندی شده داخلی است که به عنوان مثال برای پوشش دادن مناطق پردازش مواد غذایی در کارخانه های مواد غذایی استفاده می شود.

 

 • دیوارهای محفظه مقاوم در برابر آتش

مصالح ساختمانی تنها راه حل برای دیوارهای محفظه نیست. برخی از سیستم های ساندویچ پانل می توانند در این کاربرد، بسیار موفق استفاده شوند. معمولا پشم معدنی فیبر با تراکم بسیار بالا برای این کاربرد استفاده می شود، زیرا می تواند به راحتی پانل را با مقاومت 90 دقیقه و تا 240 دقیقه در برابر آتش ارائه دهد. مهم است که اطمینان حاصل شود تا سیستم پانل عایق کافی را فراهم کند تا مطمئن شود که مواد قابل احتراق در تماس مستقیم با طرف پانلی که در معرض آتش نیست ، آتش خواهد گرفت. (این هدف از شرایط عایق در آزمون مقاومت در برابر آتش است)

همچنین ضروری است که اتصال بین دیوار محفظه و پوشش ساختمان برای جلوگیری از گسترش آتش در اطراف محیط دیوار محفظه مقاوم در برابر آتش طراحی شود

ساندویچ پانل ها اگر به اندازه کافی پشتیبانی شود، برای مبارزه با آتش نباید مشکلی را ایجاد کنند، به طوری که سوختگی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال، برای مواد قابل احتراق بیشتر، تجربه آتش نشانی، نشان می دهد که مشکلاتی به خصوص برای ساندویچ پانل های مورد استفاده در صنایع غذایی که در داخل هستند، اتفاق می افتد. آسان نیست که آتش سوزی درون یک پانل قابل اشتعال شناسایی شود یا به درون آن دسترسی پیدا کرد. در چنین شرایطی، نه تنها محتوای ساختمان در حال سوختن باید مورد توجه قرار گیرد، بلکه به ساندویچ پانل ها نیز باید توجه داشت. در نتیجه، احتمال خرابی قابل توجهی در آتش سوزی بیشتر است، زیرا بار آتش بیشتر می باشد.

در حقیقت، مشکلات ناشی از گروه آتش نشانی نیز به دلیل کمبود تقسیم بندی مقاوم در برابر آتش یا توقف آتش سوزی به عنوان ماهیت ناپایدار برخی از انواع سیستم های ساندویچ پانل مشخص نامناسب، بسیار زیاد است.

 

ساندویچ پانل دست دوم

ساندویچ پانل به دلیل بروز بودن در صنعت ساختمان سازی و بهینه بودن نسبت به مصالح ساختمانی پس از مدت زیادی قایل استفاده خواهد بود ، ساندویچ پانل دست دوم ماموت این امکان رو به استفاده کننده میدهد که پس از استفاده از جنس دست اول بتواند همان کیفیت اول را داشته باشد .

 

2 Comments

 • john Posted فوریه 24, 2018 9:02 ق.ظ

  با تشکر از مطلب ساندویچ پانل، بسیار عالی بود

  • mammut Posted فوریه 24, 2018 9:03 ق.ظ

   خواهش می کنم

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند