ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف در سازه های نوین مورد استفاده قرار می گیرد. وجود گام‌ ذوزنقه‌ای در پانل ها و حالت overlap (روی هم افتادگی) آنها، فرایند ورود آب و نم را به سمت داخل مدیریت میکند. ساندويچ پانل سقفی در طرح های مختلف و ساختارهایی به صورت زیر با اندازه ضخامت 4 الی 10 سانتی متر در محل کارخانه تولید میگردد.

  • دو رو ورق آلوزينگ
  • دو رو ورق گالوانيزه
  • يک رو ورق آلوزينگ و روی دیگر ورق گالوانيزه
  • يک رو ورق آلوزينگ از بيرون و سمت دیگر فويل مسلح آلومينيومی از داخل
  • يک رو ورق گالوانيزه از بيرون و سمت دیگر فويل مسلح آلومینیومی از داخل

ساندویچ پانل سقفی با طرح شادولاين ذوزنقه توليد می‌گردد. و اين طرح در ظاهر ورق رويی ساندويچ پانل مشخص می‌باشد و شرکت برای زيبايی نمای سقف در حالت شيب‌دار اقدام به توليد ورق با طرح سفال نموده كه با ساخت خرپا می‌توان سقفی با نمای فوق‌العاده زيبا ايجاد كرد.

مدل: ورق رويی شادولاين طرح ذوزنقه

ضخامت:۴، ۵، ۶، ۸، ۸.۵ و ۱۰ سانتی‌متر

عرض: ثابت ۰۸.۱ متر (۷ سانتی‌متر اورلپ) مفيد ۰۱.۱ متر

طول با طرح ذوزنقه: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری

طول ورق طرح سفال: ۲۲.۱ الی ۰۱۵.۷ متر (مضربی از ۵.۳۰ سانتی‌متر)

در اين نوع ساندویچ پانل سقفی، ورق رو دارای طرح شادولاين ذوزنقه و ورق زير صاف يا شيار دار می‌باشد كه جهت توليد ابتدا ورق‌ها كه به صورت كويل وارد شركت شده‌اند توسط دستگاه تمام اتوماتيک ورق صاف كن باز و صاف شده و پس از فرم دهی با دستگاه رول فرمينگ شده و با توجه به طرح از قبل تعيين شده ورق فرم گرفته و مابين دو ورق فوم پلی يورتان به صورت يكنواخت و خطی ريخته شده و پس از پخت شكل نهايی ساندويچ پانل بدست می‌آيد.

ساندویچ پانل سقفی با استفاده از روش‌های: دو رو ورق آلوزينگ و يا دو رو گالوانيزه، يک رو آلوزينگ و يک رو گالوانيزه، يک رو ورق آلوزينگ از بيرون و فويل مسلح آلومينيومی از داخل و يا يک رو گالوانيزه از بيرون و يک رو فويل از داخل با ضخامت ۴ الی ۱۰ سانتی‌متر با فوم تزريقی پلی يورتان سخت توليد می‌شود.

ساندویچ پانل سقفی مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچ‌ها بوده و به علت نداشتن بو، عدم ريزش مواد و عدم امکان زندگی حشرات در داخل فوم بهترين نوع پوشش در سقف مجتمع‌های صنعتی می‌باشد. ساندویچ پانل سقفی با ضريب هدايت حرارتی بسیار پايین از نوع بهترين عايق‌های صنعتی جهت پوشش سقف می‌باشد. عرض مفید پانل سقفی ۰۱.۱ متر كه با در نظر گرفتن اورلپ، عرض كلی ۰۸.۱ متر می‌باشد. ضمناً شكل ورق اورلپ شده به گونه‌ای است كه بهترين نوع آب بندی و زيبايی سطح کار در هنگام اورلپ کردن دو پانل سقفی را بر روی يکديگر را ايجاد می‌كند.

ساندویچ پانل سقفی و انواع دیگر آن:

نوع ديگری از ساندویچ پانل سقفی توليد شده شرکت، از يک رو ورق و طرف ديگر از فويل آلومينيوم يا كاغذ می‌باشد كه بهترين نوع برای سقف كاذب و پوشش روی ساختمان‌های صنعتی و انبارهای سوله می‌باشد. (مطابق شكل ذيل)

 

ساندویچ پانل سقفیدر ضمن شرکت جهت انتخاب صحيح ساندويچ پانل‌های سقفی بر اساس ضريب انتقال حرارت و فاصله تكيه گاه‌ها و همچنين نحوه اتصال آن‌ها به سازه مشخصات فنی ذيل و جدول كد گذاری را ارایه می‌دهد.

موارد استفاده ساندویچ پانل سقفی :

ساندویچ پانل های سقفی جهت پوشش سقف سوله های ورزشی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، واحدهای امدادی در زمانهای بحرانی مانند زلزله، ساختمان های ویلایی و سوله های صنعتی ،کانکس های پیش ساخته ، سوله ها ،هتل ها ، انبارها ، آشیانه های هواپیما و کلیه ساختمانهای صنعتی و پیش ساخته می باشد.

کاربردها و مصارف این مصالح در کنار مزایای آن موجب جایگزینی این مصالح به جای مصالح سنتی گذشته شده است .

ساندویچ پانل سه بعدی سقفی

ساندویچ پانل سقفی جهت استفاده در سقف می باشد که این نوع از ساندویچ پانل ها دارای طرح ذوزنقه و ورق زیر شیاردار می باشد که با توجه به گام ها و نحوه اورلب آن امکان نفوذ آب را به داخل از بین می برد. عرض پانل‌ های سقفی بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر می‌ باشد. ضخامت عایق پلی استایرن{یونولیت} بکار رفته ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر است و سقف به صورت تیرچه و پانل اجرا می‌شود. ضخامت بتن روی پانل سقف، ۵ تا ۷ سانتیمتر می‌ باشد و دیگر جزئیات طبق نقشه‌ های محاسباتی مربوطه خواهد بود

یکی از مزایای بالقوه ساندویچ پانل های سقفی  وجود ابعاد و ضخامت های مختلف می باشد به این صورت که ساندویچ پانل ها در ابعاد استاندارد و عرف بازار موجود می باشند . اما اگر شما به پانلی نیاز داشتید که جزو ابعاد ذکر شده نبود می توانید با ما تماس بگیرید تا مناسب ترین پانل سقفی با سازه شما تهیه و به شما عرضه گردد.

مزایای ساندویچ پانل سقفی :

عايق حرارتی و برودتی و عايق صوت و مقاوم در برابر رطوبت عایق سرما , گرما , صوت , رطوبت مقاوم در برابر باد،  زنگ زدگی،مواد شیمیایی،حشرات موذی ، بهداشتی ، قابل شستشو، رنگهای متنوع ، سبک بودن ساندويچ پانل و نهايتاً کاهش وزن سازه ، سرعت در اجرا و کاهش هزينه های ناشی ازطولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله ، افزايش طول عمر مفيد ساختمان و تأسيسات و قابليت جابجايي و نصب مجدد آن مي باشد.

عایق گرمایی و برودتی و عایق صوت و مقاوم در برابر رطوبت

سبک بودن ساندویچ پنل و نهایتاً کاهش وزن سازه

بالا بردن سرعت راندمان نصب و راه اندازی

صرفه جویی در هزینه های ناشی از طولانی شدن پروژه ها

مقاومت در برابر زلزله

بالا بردن طول عمر مفید ساختمان و تأسیسات

و زیبایی طرح و تنوع در رنگ.

ویژگی های ساندویچ پانل سه بعدی

ابعاد استاندارد پانل‌ها به عرض ۲۰۰/۱ متر و ارتفاع ۷۰/۲ به بالا ساخته می‌شود که بسته به مورد استفاده قابل تفسیر می‌باشد بتن پاشیده شده روی پانل‌ ها به مقاومت حداقل mpa20 برای پانل‌هلی باربر و mpa15 برای دیوارهای غیر باربر استفاده می‌شود. مقاومت کششی مفتول مورد استفاده kg/cm2 4000 برای پانل‌های باربرو kg/cm2 3000 برای پانل‌های غیر باربر می‌باشد عایق استفاده شده از نوع پلی‌استایرن منبسط شده با دانستیه تشکیل شده که حداکثر شاخص گسترش شعله ۲۵ و حداکثر شاخص گسترش دود آن ۴۵۰ می‌باشد.

یکی از مزایای بالقوه ساندویچ پانل های سقفی  وجود ابعاد و ضخامت های مختلف می باشد به این صورت که ساندویچ پانل ها در ابعاد استاندارد و عرف بازار موجود می باشند . اما اگر شما به پانلی نیاز داشتید که جزو ابعاد ذکر شده نبود می توانید با ما تماس بگیرید تا مناسب ترین پانل سقفی با سازه شما تهیه و به شما عرضه گردد.

پانل های کاغذی صنعتی

ساندویچ پانل های عایق PUR-PIR برای تامین عایق آب است، در جایی که شیب آن کم است. پوشش های TPO-PVC را برای استفاده در این مکان ها فعال کنید.

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند