ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری 

ساندویچ پانل دیواری 

ساندویچ پانل دیواری ماموت جهت استفاده در ديواره‌های سوله، كارگاهی، اداری و مسكونی با ضخامت ۴ الی ۶ سانتی‌متر استفاده می‌شود. ساندویچ پانل دیواری ماموت بيشتر مناسب برای ديوارها و پارتيشن‌های داخلی در پروژه‌های مختلف با ضخامت ۴ الی ۶ سانتی‌متر می‌باشد كه دارای دو رو ورق آلوزينک، دو رو گالوانيزه و يا يک رو آلوزينک از بيرون و يک رو ورق گالوانيزه از داخل می‌باشد و می‌توان با ايجاد شيار روی آن‌ها، استحكام فشاری را تا حد مطلوبی بالا برد.
طرح ساندويچ پانل‌های دیواری ماموت به گونه ايست كه در عرض، از يک طرف دارای دارای تورفتگی و طرف ديگر دارای برآمدگی بوده (نری و مادگی) كه وقتی دو پانل در كنار يكديگر قرار می‌گيرند، باعث قفل شدگی و نيز هم پوشانی لبه‌های يكديگر می‌شود و جهت اتصال به سازه در موقعيت مختلف پيچ می‌شود (مطابق شكل ذيل)
یکی از انواع ساندویچ پانل دیواری ماموت ، ساندویچ پانل دیواری سوله، کارگاهی، اداری و مسکونی است.
ساندویچ پانل دیواری ماموت به روش‌های، دو رو ورق پیش‌رنگ شده از جنس آلوزینک، دو رو ورق پیش‌رنگ شده گالوانیزه و یا یک رو ورق آلوزینک از بیرون و یک رو ورق گالوانیزه از داخل با عایق پلی اورتان دانسیته ۴۰ کیلوگرم در متر مکعب می‌باشد و شیار ایجاد شده موجب استحکام مطلوب فشاری شده است. ساندویچ پانل دیواری ماموت به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شود که در قسمت عرض از یک سمت دارای تو رفتگی و از سمت مقابل دارای برآمدگی (نری و مادگی) که هنگام نصب دو پانل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند این عمل باعث اورلپ شدن و هم پوشانی جهت اجرای نصب در سازه می‌گردد.
مدل‌ها:صاف (DNS)، شیار دار (DND)، پیچ مخفی (RPO)
ضخامت: ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲.۵ و ۱۵ سانتی‌متر
عرض: ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتی‌متر اورلپ) مفید ۱۴/۱ متر
طول: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری
ساندویچ پانل دیواری ماموت دارای مشخصه‌های فراوانی در مباحث انتقال حرارت می‌باشد کهساندویچ پانل دیواری
این مشخصه‌ها عبارتند از:
– بی‌اثر در برابر جریان الکتریسیته و واکنش در برابر مواد شیمیایی
– کاربرد مقاومتی در برابر حرارت
– مقاومت در برابر نفوذ آب
– غیر قابل اشتغال

عملکرد سازه‌ای ساندویچ پانل دیواری ماموت:

ساندویچ پانل دیواری ماموت معمولا تنها در معرض، فشار باد و بار مکش باد هستند. با این حال امکان اعمال بار ضرب‌های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه، مهندس سازه مسؤول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش می‌باشد. مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده
(building exposure) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعی و عمومی باد به کار برد.
ضخامت: ۴، ۵، ۶، ۸، ۸.۵ و ۱۰ سانتی‌متر
عرض: ثابت ۰۸.۱ متر (۷ سانتی‌متر اورلپ) مفيد ۰۱.۱ متر
طول با طرح ذوزنقه: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری
طول ورق طرح سفال: ۲۲.۱ الی ۰۱۵.۷ متر (مضربی از ۵.۳۰ سانتی‌متر)
تکنیک های ساخت ساندویچ پانل در 40 سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. قبلا، پانلهای ساندویچ محصولاتی بودند که فقط برای ساختارهای عملکردی و ساختمانهای صنعتی مناسب بودند. با این حال، ویژگی های عایق بندی خوب آنها، قابلیت پذیری، کیفیت و ظاهر بصری جذاب، باعث رشد و استفاده گسترده از پانل ها در انواع مختلفی از ساختمان ها شده است.

ساندویچ پانل دو رو نایلون ماموت

اين نوع ساندويچ پانل جهت عايق كردن در كف سردخانه‌های ثابت استفاده می‌شود و روی آن بعد از نصب با بتون پوشش داده می‌شود و انتقال حرارت از كف سردخانه را نيز به حداقل می‌رساند.
اين نوع ساندويچ پانل جهت عايق كردن كف سردخانه‌های ثابت مورد استفاده قرار گرفته و به جای دو رو ورق فلزی از دو رو نايلون استفاده شده و نسبت به ديگر پانل‌ها وزن آن سبک‌تر بوده، بعد از نصب روی آن با بتن پوشانده شده و باعث كاهش انتقال حرارت از كف سردخانه می‌گردد. در ضمن از اين نوع ساندويچ پانل‌ها در سقف و ديوار و سقف كاذب ساختمان‌ها جهت ايجاد عايق حرارتی و صوتی می‌توان استفاده كرد (مطابق شكل محصول)
ساندویچ پانل دیواری ماموت دو رو نایلون جهت استفاده در کف سردخانه‌ها تولید می‌شود به شکلی که به جای پوشش دو رو ورق فلزی، از نایلون استفاده شده و پس از نصب در کف سردخانه با بتون روی آن پوشش می‌شود. این عمل باعث در ساندویچ پانل دیواری ماموت دو رو نایلون، باعث کاهش انتقال دما از کف سالن سردخانه شده و مزیت آن نسبت به سایر ساندویچ پانل‌ها قیمت بسیار مناسب و وزن سبک آن می‌باشد. ساندویچ پانل دو رو نایلون علاوه بر کف سردخانه‌ها می‌توان در سقف‌های کاذب و دیوار ساختمان‌ها جهت ایجاد یک عایق صوتی و حرارتی مناسب استفاده کرد.
مدل‌ها: دو رو نایلون صاف
ضخامت: ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲.۵ و ۱۵ سانتی‌متر
عرض: ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتی‌متر اورلپ) مفید ۱۴/۱ متر
طول: ۱ الی ۱۲ متر به دلخواه مشتری
ساندویچ پانل دیواری ماموت

ساندويچ پانل اتاق‌های تميز ماموت

اين نوع ساندويچ پانل‌های ماموت مقاومت بسيار بالايی در برابر خوردگی و پوسيدگی دارد و به دليل صاف بودن سطح آن و خواص ديگر آن امكان تجمع ميكروب و باكتری روی آن به حداقل ممكن می‌رسد و در ضخامت‌های ۴ الی ۶ سانتی‌متر با دو رو ورق آلوزينک با ضخامت ورق ۰.۶ يا ۰.۷ ميلی‌مترجهت اتاق عمل بيمارستان، كارگاه‌های توليد دارو، كارخانه‌های توليد واكسن، كارگاه‌های مواد غذايی، آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌های توليد تجهيزات پزشكی مورد استفاده قرار می‌گيرد.

ساندویچ پانل دیواری ماموت

ضخامت: ۴، ۵، ۶ سانتی‌متر. بیش‌ترین مصرف ۵ و ۶ می‌باشد
عرض: ثابت ۱.۱۶ مفيد ۱.۱۴
طول: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری

 

 

ساندويچ پانل ديواری سردخانه‌ای ماموت

این نوع ساندویچ پانل ماموت از ضخامت ۸ الی ۱۵ سانتی‌متر تولید می‌شود که به دلیل نوع اورلپ آن کم‌ترین انتقال حرارت را دارد و بهترین گزینه در تولید سردخانه می‌باشد.
اين نوع ساندويچ پانل با توجه به ميزان مبادله حرارتی محاسبه شده از ضخامت ۸ الی ۱۵ سانتی‌متر توليد می‌شود كه با دارا بودن لبه‌های نری و مادگی در مقطع عرضی و هم پوشانی پانل‌ها با هم دارای كم‌ترين انتقال حرارت را داشته و بهترين گزينه در توليد سرد خانه‌ها می‌باشد.
ساندویچ پانل دیواری ماموت سردخانه‌ای تولید مجتمع صنعتی ماموت با در نظر گرفتن میزان تبادل حراتی و محاسبات دقیق توسط کارشناسان خبره با ضخامت ۸-۱۰-۵/۱۲-۱۵ سانتی‌متر مدل ورق شیار دار از نوع دو رو آلوزینک (آلومینیوم و روی) وارداتی و دو رو ورق پیش‌رنگ شده گالوانیزه به ضخامت ۵/۰ به عرض ثابت ۱۱۶ سانتی‌متر (مفید ۱۱۴ سانتی‌متر) در طول ۱ الی ۱۳ متر تولید می‌گردد، ساندویچ پانل ماموت به دلیل نوع اورلپ (نری و مادگی) در آن کم‌ترین تبادل حرارت را دارد و بهترین گزینه در ساخت سردخانه‌های گوناگون در تمام نقاط جغرافیایی ایران است.
ویژگی‌های ساندویچ پانل سردخانه‌ای
حمل و نصب سریع، آسان، مناسب جهت انبار مواد غذایی و بهداشتی، قابل شستشوی آسان و سریع، عایق در برابر سرما و گرما، مقاوم در برابر شرایط محیطی و در برابر خوردگی‌ها
۱) ساندویچ پانل سردخانه‌ای ماموت به دلیل استفاده از عایق پلی اورتان بسیار سبک و در مقایسه با دیوار آجری ۴۰ برابر سبک و در عین حال به دلیل ساختار مولکولی پلی اورتان در برابر بارهای فشاری و ضربه‌ای بسیار مقاوم می‌باشد.
۲) ساندویچ پانل ماموت به دلیل استفاده از ورق آلوزینک پیش رنگ شده با ۲۵ میکرون رنگ پلی استر کوره‌ای از رو و ۷ میکرون از داخل در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت، خوردگی و… بسیار مقاوم است.
۳) غیر قابل اشتغال بودن نیز دغدغه اغلب خریداران محترم ساندویچ پانل ماموت می‌باشد که شرکت اقدام به تولید ساندویچ پانل با فوم غیر قابل اشتغال PIR نموده است.
۴) یکی دیگر از مسایل مهم و مور نیاز در برخی پروژه‌ها مانند لوله گزاری جهت سیم برق، پروفیل جهت استحکام و مقاومت ساندویچ پانل است که شرکت ماموت با داشتن امکانات و دستگاه‌های روز اروپا قابلیت تولید این محصول را دارد.
۵) از دیگر مزیت‌های ساندویچ پانل دیواری ماموت سرعت عمل مناسب بسیار بالا جهت نصب می‌باشد، به طوری که یک اکیپ ۴ نفره توانایی نصب ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر مربع در یک روز را دارند.
ضخامت: ۴، ۵، ۶، ۸، ۸.۵ و ۱۰ سانتی‌متر
عرض: ثابت ۰۸.۱ متر (۷ سانتی‌متر اورلپ) مفيد ۰۱.۱ متر
طول با طرح ذوزنقه: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری
طول ورق طرح سفال: ۲۲.۱ الی ۰۱۵.۷ متر (مضربی از ۵.۳۰ سانتی‌متر)
ساندویچ پانل دیواری ماموت

 پنل دیوار یا ساندویچ پانل ابزار  و مصالحی در ساختمان سازی میباشد که در سالهای اخیر طراحی و تولید شده و مورد مصرف مهندسان و معماران و برج سازان و صنعتگران میباشد . این ابزار در کارخانه ها با مکانیزمهایی پیشرفته تولید می گردند . رباتها و سیستمهای مکاترونیکی جهت تولید ساندویچ پانل مورد استفاده قرار میگیرند . دستگاههای تزریق فوم و رول فرمینگ و سایر دستگاهها چندین روش تولید ساندویچ پنلها نیز از جمله دستگاه های مورد استفاده در کارخانجات تولید ساندویچ پانل ها است . دو لایه آلیاژی ازجنس آلوزینک و یا گالوانیزه با فوم تزریقی از جنس پلی یورتان یا پلی اورتان ترکیب شده و  این ابزار مصالح ساختمان سازی را ایجاد می کنند . پنل ساندویچی چند دسته است از آن جمله پانل دیوار ، پانل سقفی و پنل سردخانه ای و پنل اتاق تمیز (clean room) و … میباشند. پانل دیواری ، مصالحی برای پوشش یا حتی ایجاد دیوارهای پیش ساخته در ساختمان ها است. رنگ ساندویچ پانلها مختلف و متنوع بوده و قابل انتخاب می باشند .

ساندویچ پانل دارای مشخصه های فراوانی در مباحث انتقال حرارت می باشد:

این مشخصه ها عبارتند از :

۱) بی اثر در برابر جریان الکتریسیته و واکنش در برابر مواد شیمیایی
۲) کاربرد مقاومتی در برابر حرارت
۳) مقاومت در برابر نفوذ آب
۴) غیر قابل اشتغال

عملکرد سازه ای ساندویچ پانل دیواری :

ساندویچ پانل های دیواری معمولا تنها در معرض فشار باد و بار مکش باد هستند. با این حال امکان اعمال بار ضرب های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه ، مهندس سازه مسوول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش میباشد. مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده ، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده( building exposure ) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعی و عمومی باد بکار برد.

ساندویچ پنل دیواری

 

ساندویچ پانل دیواری جهت پوشاندن دیوارهای سوله و یا ساختمان با هرکاربری مورد استفاده قرار میگیرد .این نوع ساندویچ پانل شیار های متعددی برروی خود دارد و نصب آن بصورت فاق و زبانه ( نری و مادگی) در یکدیگر فرو رفته و پیچ می شوند . ساندویچ پانل ماموت  از لحاظ شکل ظاهری بصورت مکعب مستطیل میباشد.

ضخامت های موجود ساندویچ پانل دیواری از ۴ سانتیمتر تا ۲۰ سانتیمتر است با توجه به نوع کاربری و انتخاب مشتری تعیین می شود.

ساندویچ پنل دیواری ماموت

 

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی ماموت  بصورتی به دلیل داشتن فیزیک مخصوص بصورتی اجرا میشود که پس از نصب هیچ یک از پیچ ها مشخص نمی شود و شکل ظاهری بهتری به نمای سوله و یا کارخانه می دهد .

ساندویچ پانل بدون شیار  ( مخصوص اتاق تمیز Clean Room )

یا ساندویچ پانل دورو صاف بدون شیار ماموت بصورت یک ورق صاف تولید میشود که به جهت نداشتن درز تو رفتگی و بیرون آمدگی بهترین مورد برای مکان های بهداشتی و اتاق تمیز ، بیمارستان ، آزمایشگاه و کانکس می باشد .

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی ماموت

در اين نوع ساندويچ پانل ماموت به دليل شكل خاصی كه اورلپ آن دارد بعد از نصب پيچ‌های نصب زير اورلپ مخفی می‌شود و نمای بسيار زيبايی را خلق می‌كند.
نوع ديگری از پانل‌های ديواری ماموت از نوع پيچ مخفی بوده كه با ضخامت ۵ سانتی‌متر توليد می‌گردد و تنها تفاوت آن در فرم لبه‌های عرضی و عرض مفيد آن كه ۱.۱۲ سانتی‌متر می‌باشد. لبه‌های فوق به گونه‌ای طراحی شده كه ابتدا يک پانل به سازه با پيچ بسته می‌شود و سپس لبه اورلپ پانل بعدی روی پيچ قرار گرفته و آن‌را مخفی می‌كند كه اين باعث هر چه بهتر شدن ظاهر كار و كيفيت نهايی می‌گردد).

ساندویچ پانل دیواری ماموت پیچ مخفی

از انواع ساندویچ پانل دیواری ماموت که در مجتمع صنعتی ماموت تولید می‌شود می‌توان به ساندویچ پانل پیچ مخفی اشاره کرد که با ضخامت ۵ سانتی‌متر ایزوله پلی اورتان تولید می‌گردد و تفاوت آن با سایر ساندویچ پانل‌های دیواری در نوع فرم اورلپ‌های عرضی آن می‌باشد.
اورلپ ساندویچ پانل پیچ مخفی به گونه‌ای طراحی شده که ابتدا یک ساندویچ پانل با پیچ به سازه متصل شده و سپس اورلپ ساندویچ پانل بعدی روی پیچ قرار گرفته و آن را مخفی می‌کند.
در ساندویچ پانل دیواری ماموت پیچ مخفی به‌دلیل برخورداری از اورلپ مخصوص پس از اجرای نصب نمای بسیار زیبایی دارد.
ساندویچ پانل دیواری ماموت به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شود که در قسمت عرض از یک سمت دارای تو رفتگی و از سمت مقابل دارای برآمدگی (نری و مادگی) که هنگام نصب دو پانل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند این عمل باعث اورلپ شدن و هم پوشانی جهت اجرای نصب در سازه می‌گردد.
طرح ساندویچ پانل‌های دیواری به گونه ایست که در عرض از یک طرف دارای تورفتگی و طرف دیگر دارای برآمدگی بوده (نری و مادگی) که وقتی دو پانل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند باعث قفل شدگی و نیز هم پوشانی لبه‌های یکدیگر می‌شود و جهت اتصال به سازه در موقعیت مختلف پیچ می‌شود.
مدل‌ها: صاف (DNS)، شیار دار (DND)، پیچ مخفی (RPO)
ضخامت: ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲.۵ و ۱۵ سانتی‌متر
عرض: ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتی‌متر اورلپ) مفید ۱۴/۱ متر
طول: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری
این نوع ساندویچ پانل دارای مشخصه‌های فراوانی در مباحث انتقال حرارت می‌باشد که این مشخصه‌ها عبارتند از:
بی‌اثر در برابر جریان الکتریسیته و واکنش در برابر مواد شیمیایی
کاربرد مقاومتی در برابر حرارت
مقاومت در برابر نفوذ آب
غیر قابل اشتغال

عملکرد سازه‌ای ساندویچ پانل دیواری ماموت

ساندویچ پانل‌های دیواری ماموت معمولا تنها در معرض فشار باد و بار مکش باد هستند. با این حال امکان اعمال بار ضرب‌های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه، مهندس سازه مسؤول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش می‌باشد. مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده، (building exposure) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعی و عمومی باد به کار برد.

پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

خدمات اجرایی ساندویچ پانل دیواری این شرکت

بهینه سازی اسکلت و پوشش آن

گسترده ترین خدمات ما این امکان را برای سازندگان ساختمان های تک طبقه بوجود می آورد که کنترل مستقیمی بر سرمایه گذاری وهزینه های عملکردی ساختمان از مراحل اولیه داشته باشند. ما برای اهداف خاص انواع پروژه ها می توانیم ساخت و ساز را بهینه کنیم. حتی هزینه های چرخه حیات انرژی شامل سیستم های HVAC نیز قابل بهینه سازی هستند. شرکت ما از سازندگان، طراحان و پیمانکاران مجرب و کارآزموده و مهندسین متخصص در این زمینه بهره گرفته که از مراحل اولیه ساخت تا انتها همراه شما خواهند بود.

تحویل اجزا مناسب

پس از خرید مشتریان از محصولات این شرکت ، ما میتوانیم برای استفاده بهتر از این محصولات به صورت تکینیکی جهت نصب و اجزا مورد نیاز نصب مشاوره های لازم را بدهیم.

نصب ساندویچ پانل باید توسط اشخاص ماهر صورت گیرد.