ساندویچ پانل ماموت

تعریف ساندویچ پانل ماموت :

ساندویچ پانل ماموت یا همان ساندویچ پنل ماموت که بعضا نیز به این نام گفته می شود. را می توان اینگونه تعریف کرد که ساختاری سبک و مرکب دارد که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد (همانند یک ساندویچ خوردنی که نان آن مواد غذایی را احاطه کرده است) این ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد. ساندویچ پانل ها به دو گروه دیواری و سقفی تقسیم می شوند. و از طرفی خود ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری از موادی مانند پلی یورتان (بعضا پلی اورتان نیز نوشته می شود که اصطلاح علمی و صحیح آن همین ساندویچ پانل پلی اورتان است)، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می شوند و در پوشش انها از ورق آلومینیم ساده و طرح دار رنگی، ورق آلوزینک ساده و طرح دار رنگی، ورق های گالوانیزه رنگی و … استفاده می شود.

 ساندویچ پانل ماموت :

این مصالح در عرصه های مختلف و متنوعی کاربرد دارند . از مهمترین کاربردهای ساندویچ پانلها در ساخت و ساز و ساختمان سازی است و به دلیل ویژگی های پانل ها ، از مصالح و ابزار بسیار مهمی محسوب می شوند . کاربرد دیگر پنل ساندویچی در صنایع مختلف و صنعت می باشد که امروزه جایگاه گسترده ای در این میان دارد . در صنایع تولیدی ، کشاورزی ، مرغداری ، نظامی ، شیمیایی ، مراکز صنعتی ، پلیسی ، امداد و نجات ، هوافضا و هسته ای کاربرد دارند . به عنوان مثال می توان به مراکز نظامی صحرایی ، ساخت خانه های پیش ساخته ، کانکس ها ، سوله ها ، سالن های ورزشی ، استخرهای سرپوشیده ، کف و سقف سازه ها ، واحدهای مسکونی ، آموزشی ، درمانی و پزشکی ، دفاتر کارگاهی و تجاری ، میادین میوه و تره بار ، مکانهای تفریحی و سیاحتی و اورژانسی و بیمارستانی ( صحرایی ) مراکز امداد و نجات جاده ای ، اسکان موقت ، کانتینرها ، انواع کانکس های یخچال دار و سیار ، کمپ ها ، انواع انبارها ، صنعتی و نظامی ، سالن های تولیدی ، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی ، ساختمان های اداری ، صنعتی ، تجاری ، پزشکی ، لوازم بهداشتی ، داروخانه ها و …

کاربردهای ساندویچ پانل ماموت:

ساندویچ پانل ها کاربردهای گوناگونی در صنایع مختلف دارد برخی از این کاربردها عبارتند از: ساخت کانکس، کانتینر، کانکس های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بار انداز، مجتمع های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی،ساختمان های اداری و تجاری و کلیه سازه ها و ساختمان ها با کاربردهای گوناگون میباشد.
از مزایا و ویژگی های استفاده از ساندویچ پانل می توان به مواردی چون:
1- قابلیت کاهش انتقال حرارت
2- قابلیت کاهش انتقال صوت
3- قابلیت کاهش انتقال رطوبت
4- قابلیت اشتعال بسیار پایین
5- قابلیت استفاده مجدد در پروژه های دیگر
و مزایای بسیار دیگر …

ساندویچ پانل ماموت

تعريف ساندويچ پانل

ساندويچ پانل ساختاري مركب و لايه اي بسيار سبك است كه از دو لايه ورق با جنس فلز يا غير فلز در طرفين تشكيل شده است . مابين اين دو لايه با ماده اي عايق پر شده و اين عايق با چسب به دو ورق متصل ميگردد . ماده عايق فوق در اصل همان هسته اصلي ساختار ساندويچ پانل بوده كه بايد سبك و سخت و با توجه به نياز ، ميتواند خواص فيزيكي خاص و متفاوتي داشته باشد.

در مجتمع صنعتي ماده عايق همان فوم پلی یورتان سفت و سخت با استحكام ایده آل خود نسبت به وزن سبك آن، داراي خواص عایق حرارتی و عايق صوتی، دوام زياد با تضمین عملکرد بالا و بهره وری انرژی استثنایی ميباشد .

مزایای ساندویچ پانل:

تحویل سریع
عایق در برابر صدا
سبکی وزن و مقاوم در برابر زلزله
عایق در برابر رطوبت
عایق در برابر سرما و گرما ( جلوگیری از پرت حرارت و برودت)
غیر قابل اشتعال (دیرسوز)
نصب سریع و آسان
قابل شستشو و بهداشتی
زیبا مطمئن و مقرون به صرفه
با قیمت های بسیار مناسب با توجه به ویژگیهای ساندویچ پانل ، می توان در موارد زیر مورد استفاده قرار داد :

ساخت سردخانه
ساخت استودیوهای صدا برداری
مناسب برای صداگیری در فضاهای دارای آلودگی‌های بالای صوتی
مناسب برای عایق سازی دیوارها
مناسب برای ساخت ماکت و کاردستی و تابلو اعلانات
مناسب برای ساخت دکور و فضاسازی‌های موقت
مناسب برای ساخت سازه‌های سبک
مناسب برای ساخت احجام و مدل های بزرگ و بسیار بزرگ
مناسب برای فضا سازی و تبلیغات شهری که در این کاربرد از پوشش های پلیمری برای حفاظت در برابر شرایط محیطی و UV استفاده می شود.
استفاده از بلوک عایق حرارتی و برودتی و صوت
دیوار و سقف کارخانجات و ساختمانهای صنعتی
ساخت سوله های صنعتی
ساخت انواع سرد خانه ها
کانکسهای ثابت و متحرک
ساخت انبار و سیلو
ساخت کانتینر های حمل و نقل
سقف آلاچیق

 پانل ساندویچ هر سازه ای است که از سه لایه تشکیل شده است: یک هسته کم چگالی و یک لایه نازک پوستی که به هر طرف متصل است. پانل ساندویچ در برنامه های کاربردی استفاده می شود که ترکیبی از استحکام ساختاری بالا و وزن کم مورد نیاز است.

پانل ساندویچ نمونه ای از کامپوزیت ساختاری ساندویچ است: قدرت و سبک این تکنولوژی باعث محبوبیت و گسترش آن می شود. تطبیق پذیری آن به این معنی است که پانل ها دارای کاربردهای فراوانی هستند و به شکل های مختلفی وارد می شوند: مواد هسته و پوست می توانند به طور گسترده ای متفاوت باشند و هسته ممکن است یک لانه زنبوری یا یک پرکننده جامد باشد. پانلهای محصور به نام کاستی نامیده می شوند.

ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل ماموت

مشخصات فنی ساندویچ پانل های ماموت بدین شرح می باشد :

مشخصات فنی ساندویچ پانل های دیواری ماموت در ضخامت های ۱۰ ، ۸ ، ۶ ، ۵ ، ۴ ، ۳ ، ۱۲٫۵ ، و ۱۵ سانتی متر و عرض ۱٫۱۶ متر و عرض مفید ۱٫۱۴ و پانل های سقفی ماموت در ضخامت های مختلف ۱۰ ، ۸ ، ۶ ، ۵ ، ۴ ، ۳ ، ۱۲٫۵ ، و ۱۵ سانتی متر و عرض ۱٫۰۸ متر است و طول متغیر بر حسب سفارش مشتری تولید می گردد ( حداقل طول ۲ متر و حداکثر طول ۱۳ متر است )

مشخصات فنی ساندویچ پانل ماموت – ساندویچ پانل دورو ورق

جنس ورق های پوششی ( از مشخصات فنی ساندویچ پانل ماموت )

  1. ورق آلوزینک پیشرنگ شده با ضخامت ۰٫۵ میلی متر در رنگ های متنوع و از نوع سوپر پلی استر کوره ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرونی و هفت میکرون رنگ پرایمر کوره ای در قسمت داخلی در محل اتصال ورق با فوم (چسبندگی فوم به ورق)
  2. ورق گالوانیزه پیشرنگ شده به ضخامت ۰٫۵ میلی متر در رنگهای متنوع و از نوع سوپر پلی استر کوره ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرونی و ۷ میکرون رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم (چسبندگی فوم به ورق)

نظر خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد - فیلد های مورد نیاز ستاره گذاری شده اند